• MENU
cancel
Zarastajúci nechtZarastajúci nechtZarastajúci necht

Zarastajúci necht

 

Zarastajúce nechty na prstoch nôh sú často zdrojom dlhotrvajúcich bolestí a problémov pri chôdzi, prípadne obmedzujú nositeľa v nosení želaného druhu obuvi. Opakované infekcie postihnutého miesta sú obťažujúce a môžu znižovať rozsah denných aktivít. Mnohokrát je možné vyriešiť dlhotrvajúci problém jednoduchým chirurgickým zákrokom.

Operačný výkon

Operácia patrí medzi jednoduchšie operačné výkon v závislosti od rozsahu a typu deformity, prípadne od rozsahu zápalu. Jej vykonanie je možné v každom veku bez obmedzenia.

Kontraindikácie

Relatívnou kontraindikáciou operačného zákroku je prebiehajúci intenzívny zápalový proces s tvorbou hnisu. V týchto prípadoch je vhodné predoperačné antibiotické preliečenie.

Predoperačná príprava

Operačný zákrok si nevyžaduje žiadnu špeciálnu predoperačnú prípravu.

Priebeh operácie

Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii. Jedná sa o ambulantný zákrok a pacient po operácii odchádza domov. Pred zákrokom pacient vypĺňa potrebné formuláre – dotazník a súhlas k operácii.

Po príprave operačného poľa - umytie dezinfekčným prípravkom a obloženie sterilnými rúškami sa pristupuje k podaniu lokálnej anestézie do okolia postihnutej oblasti. Nasleduje samotná operácia – čiastočné odstránenie zarastajúcej časti nechta, vyčistenie nechtového lôžka a jeho rekonštrukcia.

Pooperačná starostlivosť

Pooperačne je potrebné dbať na dôslednú hygienu operačnej ranky a vyhýbanie sa športovým aktivitám až do vybratia stehov. Tieto sa odstraňujú najskôr na 14. deň podľa stavu hojenia.

Cenník zákroku

Plastika nechtového lôžka

 

Jednostranná modelácia 100 €
Obojstranná modelácia  150 €

 

 
Objednajte sa Objednajte sa
cancel