• MENU
cancel
Zarastajúci nechtZarastajúci nechtZarastajúci necht

Zarastajúci necht

 

Zarastajúce nechty na prstoch nôh sú často zdrojom dlhotrvajúcich bolestí a problémov pri chôdzi, prípadne obmedzujú nositeľa v nosení želaného druhu obuvi. Opakované infekcie postihnutého miesta sú obťažujúce a môžu znižovať rozsah denných aktivít. Mnohokrát je možné vyriešiť dlhotrvajúci problém jednoduchým chirurgickým zákrokom.

Operačný výkon

Operácia patrí medzi jednoduchšie operačné výkon v závislosti od rozsahu a typu deformity, prípadne od rozsahu zápalu. Jej vykonanie je možné v každom veku bez obmedzenia.

Kontraindikácie

Relatívnou kontraindikáciou operačného zákroku je prebiehajúci intenzívny zápalový proces spojený s tvorbou hnisu. V týchto prípadoch je vhodné predoperačné antibiotické preliečenie.

Predoperačná príprava

Operačný zákrok si nevyžaduje žiadnu špeciálnu predoperačnú prípravu.

Priebeh operácie

Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii. Jedná sa o ambulantný zákrok a pacient po operácii odchádza domov. Pred zákrokom pacient vypĺňa potrebné formuláre – dotazník a súhlas k operácii.

Po príprave operačného poľa - umytie dezinfekčným prípravkom a obloženie sterilnými rúškami sa pristupuje k podaniu lokálnej anestézie do okolia postihnutej oblasti. Nasleduje samotná operácia, ktorá pozostáva z čiastočného odstránenia zarastajúcej časti nechta, vyčistenia nechtového lôžka a jeho rekonštrukcie.

Pooperačná starostlivosť

Po operácii je potrebné dbať na dôslednú hygienu operačnej ranky a vyhýbanie sa športovým aktivitám až do vybratia stehov. Vybratie stehov závisí od stavu hojenia, no naskôr sa odstraňujú na 14. deň od operácie.

Cenník zákroku

Plastika nechtového lôžka

 

Jednostranná modelácia 100 €
Obojstranná modelácia  150 €

 

 
Objednajte sa Objednajte sa
cancel