• MENU
cancel
Operácia ušíOperácia ušíOperácia uší

Operácia uší

 

OTOPLASTIK

Odstávajúce ušnice sú častým zdrojom posmechu okolia. Tento problém môže človeka sprevádzať od ranného detstva až po dospievanie. Takto vytvorený stres môže výrazne ovplyvniť psychický vývoj dieťaťa ako i dospievajúceho mladého človeka. Tento handicap je možne rýchlo a efektívne odstrániť pomocou estetickej operácie. Jedná sa o neinvazívny ambulantný zákrok.

Operácia uší patrí medzi jednoduchšie operačné výkony. Najčastejšie sa korekcia vykonáva obojstranne, aby sa zachovala symetria uší. Korekcia nie je viac menej vekom obmedzená a môžu ju podstúpiť deti aj dospelí.

 

Korekcie ušníc

V prípade detí je najvhodnejšia operácia vo veku 5 - 6 rokov. U detských pacientov vykonávame operáciu len so súhlasom rodičov. Pred zákrokom je nevyhnuté dieťa pravdivo informovať o miernej bolesti súvisiacej s operáciou.

Kontraindikácie

Operácia sa vykonáva len v prípade úplne zdravých pacientov. Vážna kontraindikácia tejto operácie neexistuje. Opatrnosť pri zákroku vyžadujú iba osoby s chronickými ochoreniami - napríklad s cukrovkou, zníženou zrážanlivosťou krvi a osoby náchylné k tvorbe keloidných jaziev.

Predoperačná príprava

Pred operáciou je potrebné vykonať základné laboratórne vyšetrenia - krvný obraz, dobu krvácania a zrážania. V deň operácie sú vhodné ľahké raňajky. Pacient prichádza na ambulanciu s umytými vlasmi.

Priebeh operácie

Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii. Jedná sa o ambulantný zákrok a pacient po operácii odchádza domov. Pred zákrokom pacient vypĺňa potrebné formuláre – dotazník a súhlas k operácii. Následne sa urobí predoperačná fotodokumentácia.

Po príprave operačného poľa - umytie dezinfekčným prípravkom a obloženie uší sterilnými rúškami, sa pristupuje k podaniu lokálnej anestézie. Nasleduje samotná operácia - modelácia chrupavky do optimálneho tvaru. Po operácii sa uši ošetria sterilnou vatovou bandážou a fixujú sa elastickým obväzom.

Pooperačná starostlivosť

Elastickú bandáž je dôležité nosiť minimálne 2 týždne. Počas nasledujúceho jedného mesiaca bude postačovať pevná čelenka, ktorú je dôležité nosiť hlavne v noci. Pri prvom preväze sa rana skontroluje a sterilne ošetrí. Kontrola pacientov prebieha vždy na 2., 7. a 14. deň po operácii. Pacient je poučený o domácom ošetrovaní. Bolestivosť po výkone je individuálna a je zvládnuteľná analgetikami. Po 1 - 2 dňoch úplne ustupuje.

Cenník zákroku

Operácia uší

Zmenšenie ušníc 400 €
Piercing 20 €
Korekcia odstávajúcich ušníc (otoplastika) 500 €
Rekonštrukcia ušného lalôčika (malá) 70 €
Rekonštrukcia ušného lalôčika (veľká) 190 €
Korekcia iných vrodených vývojových chýb ušnice 1 ks (malá) 250 €
Korekcia iných vrodených vývojových chýb ušnice 1 ks (veľká) 500 €
Objednajte sa Objednajte sa
cancel