• MENU
cancel
Odstránenie znamienokOdstránenie znamienokOdstránenie znamienok

Odstránenie znamienok

 

CHIRURGICKÉ ODSTRÁNENIE ZNAMIENOK

Znamienka alebo pigmentové lézie tvoria rozsiahlu skupinu zmien na koži, ktoré charakterizuje lokalizácia, veľkosť, farba, ohraničenie a okraje. Ak hovoríme o znamienkach, najčastejšie hovoríme o pigmentových névoch, ktorých farba môže byť od sivej, cez hnedú až po takmer čiernu. Tvorené sú bunkami, tzv. melanocytmi.

 

Kontraindikácie:

·         krvácavé stavy

·         zníženie imunity u pacienta

Predoperačná príprava

Pred operáciou nie sú nevyhnutné žiadne doplňujúce vyšetrenia v prípade, ak ide o zdravého klienta/ku. Ak má klient/ka vážne sprievodné ochorenia, je vhodné nechať pred operáciou urobiť aspoň základné vyšetrenie krvi a vnútorného prostredia. Vo vážnych prípadoch môžeme nechať doplniťaj interné predoperačné vyšetrenie.

 

Priebeh operácie

Operácia je vykonávaná v lokálnom - miestnom znecitlivení. Anestetikum je podávané injekčne, do okolia znamienka. V priebehu 2-5 minút od podania je miesto necitlivé natoľko, že je možné vykonať operačný výkon bezbolestne. Znamienko sa odstraňuje najčastejšie s asi 2-3 mm bezpečnostným lemom, tak, aby bolo odstránené celé. Po odstránení znamienka sa v operačnej rane najprv vykoná zastavenie krvácania a následne sa rana uzatvorí – zošije. Následne je rana krytá sterilným krytím alebo obväzom.

 

Pooperačná starostlivosť

Klient po operácii ihneď odchádza domov. Je poučený o starostlivosti o ranu. Na kontrolu prichádza podľa potreby, resp. po 7 - 14-tich dňoch od operácie na odstránenie stehov. V tom čase dostane aj výsledok histologického vyšetrenia. Na základe výsledku je doporučený ďalší postup liečby a starostlivosti. V prípade negatívneho histologického vyšetrenia nie je nutné sledovanie klienta.

 

 

Cenník zákroku

Chirurgické odstránenie znamienok 

 

Tvár do 1cm (30 min) 69 €
Výber každého ďalšieho znamienka na tvári do 1 cm (15 min) 40 €
Pri výbere nad 5 znamienok je možné stanoviť individuálnu cenu (45 min) 145 €
Tvár nad 1cm (30 min) 89 €
Výber každého ďalšieho znamienka na tvári nad 1 cm  (15 min) 55 €
Pri výbere nad 5 znamienok je možné stanoviť individuálnu cenu  (60 min) 165 €
Telo do 1cm (30 min) 59 €
Výber každého ďalšieho znamienka na tele do 1 cm  (20 min) 30 €
Pri výbere nad 5 znamienok je možné stanoviť individuálnu cenu (60 min) 130 €
Telo nad 1cm  (30 min) 74 €
Výber každého ďalšieho znamienka na tele nad 1 cm  (30 min) 40 € - pri rozsahu nad 2,5 cm sa stanovuje individuálna cena 
Výber aterómu na tvári od 65 €
Výber aterómu na tele od 50 €
Výber lipómu od 60 €
Korekcia jazvy 80 €

 

 
Objednajte sa Objednajte sa
cancel