• MENU
cancel
Odstránenie ložiskaOdstránenie ložiskaOdstránenie ložiska

Odstránenie ložiska

 

Chirurgické odstránenie ložiska

Na koži ako aj v podkoží sú často prítomné rôzne útvary. Na koži sú to najčastejšie pigmentové ložiská, ale časté sú aj iné útvary (napr. bradavičnaté výrastky, stopkaté útvary, cievne malformácie, tukové útvary pripomínajúce znamienka a pod.).

Na koži sa však môžu nachádzať aj nádorové útvary ako melanóm, u starších ľudí aj tzv. bazocelulárny karcinóm a pod. V podkožnom tkanive sa môžu nachádzať rôzne ložiská ako napríklad lipóm tukového pôvodu, nádorček z upchatých mazových žliaz a podobne.

 

Takmer všetky tieto útvary sa odstraňujú v lokálnej anestéze, buď chirurgicky alebo laserom. O spôsobe rozhoduje lekár. Chirurgicky sa útvar najčastejšie odstraňuje ambulantne vretenovitým odstránením a zošitím okrajov rany. Pri väčších nádorčekoch je potrebný aj posun kože a miestna plastika, prípadne aj kožný štep. Laserom sa odstraňujú neškodné ložiská, ktoré nepotrebujú histologické vyšetrenie.

 

Predoperačná príprava

Pred operáciou nie sú nevyhnutné žiadne doplňujúce vyšetrenia v prípade, ak ide o zdravého klienta/ku. Ak má klient/ka vážne sprievodné ochorenia, je vhodné nechať pred operáciou urobiť aspoň základné vyšetrenie krvi a vnútorného prostredia. Vo vážnych prípadoch môžeme nechať doplniťaj interné predoperačné vyšetrenie.

 

Priebeh operácie

Operácia je vykonávaná v lokálnom - miestnom znecitlivení. Anestetikum je podávané injekčne, do okolia ložiska. V priebehu 2-5 minút od podania je miesto necitlivé natoľko, že je možné vykonať operačný výkon bezbolestne. Ložisko sa odstraňuje najčastejšie s asi 2-3 mm bezpečnostným lemom, tak, aby bolo odstránené celé. Po odstránení ložiska sa v operačnej rane najprv vykoná zastavenie krvácania a následne sa rana uzatvorí – zošije. Následne je rana krytá sterilným krytím alebo obväzom.

 

Pooperačná starostlivosť

 

Klient po operácii ihneď odchádza domov. Je poučený o starostlivosti o ranu. Na kontrolu prichádza podľa potreby, resp. po 7 - 14-tich dňoch od operácie na odstránenie stehov.

Cenník zákroku

Malé ambulantné výkony

 

Korekcia jaziev chirurgická /cena v závislosti od rozsahu  a použitej techniky korekcie/ od 50 €
Excízia kožnej lézie (znamienka) 50 €
Každé ďalšie 30 €
Lipóm/podkožná cysta 150 €
Miestna plastika od 100 €
Odstránenie (definitívne) zarastajúceho nechta s modeláciou nechtových valov 100 €
Aplikácia Diprophos-u do jazvy 20 €
Histologické vyšetrenie 17 €
Lipolýza (podľa počtu oblastí) od 70 €
Piercing (prepichnutie) 20 €

 

 
Objednajte sa Objednajte sa
cancel