• MENU
cancel
LipograftingLipograftingLipografting

Lipografting

Moderná technika využívajúca vlastný tuk ako výplňový materiál a zároveň prirodzený zdroj kmeňových buniek. Použitie nájde nielen pri chýbaní objemu vrodených a získaných defektov, ale aj v kozmetických indikáciách pri súčasnej potrebe regenerácie tkanív ovplyvnených starnutím. Ide o metódu, pri ktorej sa odoberá množstvo tukových buniek z určitej časti tela a tie sa následne aplikujú do podkožia v mieste potreby.

Tukové tkanivo je telu vlastné, neobsahuje iné cudzorodé látky, predstavuje výplňový materiál s ideálnymi vlastnosťami a s minimálnym rizikom vzniku nežiadúcich reakcií. Tento zákrok v sebe spája výhody samotného lipograftingu so súčasným zmenšením objemu tuku v problémovej oblasti, ktorá slúži ako zdroj tukového tkaniva. Lipografting je možné zrealizovať bez akýchkoľvek jaziev a s trvalým výsledkom. Definitívny efekt zákroku sa hodnotí po troch mesiacoch.

Efektívne ošetruje

·         vyplnenie - vyhladenie vrások

·         korekcia jaziev

·         zväčšovanie pier

·         úprava prejavov starnutia na tvári

·         potlačenie prejavov starnutia na rukách

·         korekciu asymetrií a deformácie na prsníkoch

 

 Predoperačná príprava

Operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu, na koži nesmie byť akýkoľvek prejav zápalového ochorenia. Pre možnosť zvýšeného krvácania odporúčame pacientom neužívať 3 týždne pred operáciou lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (napr. anopyrín, aspirín).

 

Operácia

Podľa rozsahu sa operácia vykonáva v miestom znecitlivení alebo v celkovej anestézii.

 

Pooperačná starostlivosť

V pooperačnom období treba v závislosti od rozsahu operácie počítať s výskytom modrín a opuchu. Bezprostredne po operácii sa na odberové lokality navlieka špeciálne elastická bielizeň, ktorá sa ponecháva na tele cca 6-7 dní. Týmto spôsobom je nutné elastickú bielizeň po operácii nosiť po dobu cca 6-8 týždňov, v závislosti od rozsahu a odberovej lokality. V pooperačnom období sa užívajú látky podporujúce znižovanie opuchu.

 

Rekonvalescencia

Proces hojenia a rekonvalescencie je individuálny. V niektorých prípadoch sa môže odlišovať od štandardného hore uvedeného procesu hojenia. Veľkú úlohu zohráva individuálna schopnosť hojenia a prístup pacienta k dodržiavaniu doporučenej pooperačnej liečby. V prvých dňoch po operácii je telo citlivejšie a môžu vzniknúť modriny a opuchy, ktoré po niekoľkých dňoch zmiznú.

Cenník zákroku

Lipografting

 

Preliačina v jazve 190  €
Vrásky 250 €
Horná alebo dolná pera 390 €
Spánková oblasť 490 €
Lícne kosti 590 €
Chrbty rúk /obidve ruky/ 590 €

 

 
Objednajte sa Objednajte sa
cancel