• MENU
cancel
Korekcia ušného lalokuKorekcia ušného lalokuKorekcia ušného laloku

Korekcia ušného laloku

 

U žien pri nosení náušníc často dochádza k ich nechcenému zachyteniu o časti odevu s následným poranením/natrhnutím ušného lalôčika. Po prehojení rany je takto poškodený lalôčik často zdrojom estetického defektu, ktorý môže obmedzovať, prípadne úplne znemožňovať ďalšie nosenie náušníc. Podobný problém môže spôsobovať aj v súčasnosti u mladých ľudí obľúbené nosenie tzv. „tunelov“. Operačný výkon umožňuje korekciu, resp. rekonštrukciu takýchto ušných lalôčikov.

Operačný výkon

Operácia patrí medzi jednoduchšie operačné výkon v závislosti od rozsahu a typu poškodenia. Jej vykonanie je možné v každom veku bez obmedzenia.

Kontraindikácie

Vážna kontraindikácia tejto operácie neexistuje. Opatrnosť pri zákroku vyžadujú iba osoby s chronickými ochoreniami - napríklad s cukrovkou, zníženou zrážanlivosťou krvi a osoby náchylné k tvorbe keloidných jaziev.

Predoperačná príprava

Operačný zákrok si nevyžaduje žiadnu špeciálnu predoperačnú prípravu.

Priebeh operácie

Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii. Jedná sa o ambulantný zákrok a pacient po operácii odchádza domov. Pred zákrokom pacient vypĺňa potrebné formuláre – dotazník a súhlas k operácii. Následne sa urobí predoperačná fotodokumentácia.

Po príprave operačného poľa - umytie dezinfekčným prípravkom a obloženie uší sterilnými rúškami, sa pristupuje k podaniu lokálnej anestézie. Nasleduje samotná operácia – úprava a rekonštrukcia tvaru ušného lalôčika. Po operácii sú ranky prekryté sterilným krytím.

Pooperačná starostlivosť

Pooperačne je vhodné dbať na dôsledné prekrytie operačných raniek a dodržiavanie správnej hygieny. Stehy sa odstraňujú na 7.-10. deň podľa rozsahu zákroku.

Cenník zákroku

Chirurgické odstránenie znamienok 

 

Tvár do 1cm (30 min) 69 €
Výber každého ďalšieho znamienka na tvári do 1 cm (15 min) 40 €
Pri výbere nad 5 znamienok je možné stanoviť individuálnu cenu (45 min) 145 €
Tvár nad 1cm (30 min) 89 €
Výber každého ďalšieho znamienka na tvári nad 1 cm  (15 min) 55 €
Pri výbere nad 5 znamienok je možné stanoviť individuálnu cenu  (60 min) 165 €
Telo do 1cm (30 min) 59 €
Výber každého ďalšieho znamienka na tele do 1 cm  (20 min) 30 €
Pri výbere nad 5 znamienok je možné stanoviť individuálnu cenu (60 min) 130 €
Telo nad 1cm  (30 min) 74 €
Výber každého ďalšieho znamienka na tele nad 1 cm  (30 min) 40 € - pri rozsahu nad 2,5 cm sa stanovuje individuálna cena 
Výber aterómu na tvári od 65 €
Výber aterómu na tele od 50 €
Výber lipómu od 60 €
Korekcia jazvy 80 €

 

 
Objednajte sa Objednajte sa
cancel