• MENU
cancel
Korekcia ušného lalokuKorekcia ušného lalokuKorekcia ušného laloku

Korekcia ušného laloku

 

U žien pri nosení náušníc často dochádza k ich nechcenému zachyteniu o časti odevu s následným poranením/natrhnutím ušného lalôčika. Po prehojení rany je takto poškodený lalôčik často zdrojom estetického defektu, ktorý môže obmedzovať, prípadne úplne znemožňovať ďalšie nosenie náušníc. Podobný problém môže spôsobovať v súčasnosti u mladých ľudí obľúbené nosenie tzv. „tunelov“. Operačný výkon umožňuje korekciu, resp. rekonštrukciu takýchto ušných lalôčikov.

Operačný výkon

Operácia patrí medzi jednoduchšie operačné výkony v závislosti od rozsahu a typu poškodenia. Jej vykonanie je možné v každom veku bez obmedzenia.

Kontraindikácie

Vážna kontraindikácia tejto operácie neexistuje. Opatrnosť pri zákroku vyžadujú iba osoby s chronickými ochoreniami - napríklad s cukrovkou, zníženou zrážanlivosťou krvi a osoby náchylné k tvorbe keloidných jaziev.

Predoperačná príprava

Operačný zákrok si nevyžaduje žiadnu špeciálnu predoperačnú prípravu.

Priebeh operácie

Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii. Jedná sa o ambulantný zákrok a pacient po operácii odchádza domov. Pred zákrokom pacient vypĺňa potrebné formuláre – dotazník a súhlas k operácii. Následne sa urobí predoperačná fotodokumentácia.

Po príprave operačného poľa - umytie dezinfekčným prípravkom a obloženie uší sterilnými rúškami, sa pristupuje k podaniu lokálnej anestézie. Nasleduje samotná operácia – úprava a rekonštrukcia tvaru ušného lalôčika. Po operácii sú ranky prekryté sterilným krytím.

Pooperačná starostlivosť

Po zákroku je vhodné dbať na dôsledné prekrytie operačných raniek a dodržiavanie správnej hygieny. Stehy sa odstraňujú na 7.-10. deň podľa rozsahu zákroku.

Cenník zákroku

Chirurgické odstránenie znamienka

Tvár do 1 cm  (30 min) 89 €
Výber každého ďalšieho znamienka na tvári do 1 cm (15 min) 60 €
   
Tvár nad 1 cm  (30 min) 109 €
Výber každého ďalšieho znamienka na tvári nad 1 cm (15 min) 75 €
   
Telo do 1 cm (30 min) 79 €
Výber každého ďalšieho znamienka na tele do 1 cm (20 min) 50 €
   
Telo nad 1 cm (30 min) 94 €
Výber každého ďalšieho znamienka na tele nad 1 cm (30 min) 60 €
   
Výber aterómu na tvári 85 €
Výber aterómu na tele 70 €
Výber lipómu 80 €
Histológia 20 €
 
 

 

 
Objednajte sa Objednajte sa
cancel