• MENU
cancel
Korekcia jazievKorekcia jazievKorekcia jaziev

Korekcia jaziev

jemnenie a korekcia tvaru a vzhľadu jaziev

Zákrok je určený pacientom, u ktorých vzniklo zjazvenie z dôvodu operácie alebo úrazu. V niektorých prípadoch dochádza klienti nie sú spokojní s tým ako jazvy vyzerajú, respektíve ako sa zahojili. Spravidla sa o korekciu zaujímajú hlavne klienti, ktorí majú jazvy umiestnené na viditeľných miestach tváre, rúk, krku. Jazvy nemožno žiadnym spôsobom odstrániť, ale je možné skorigovať ich tvar a vzhľad.

Odborný a kvalifikovaný chirurg volí najvhodnejšiu metódu korekcie jazvy na základe posúdenia samotnej jazvy, miesta kde sa nachádza, veku jazvy a veku klienta.

Rozoznávame niekoľko typov jaziev:

- vypuklé jazvy- keloidy sa dajú korigovať injekčnou aplikáciou Diprophosu. Zvyčajne postačia 3 opichy s odstupom 4-6      týždňov. Jazvička sa dostáva do úrovne kože a ustupuje začervenanie.

- vpadlé jazvy - pri nich je možná korekcia aplikovaním výplňového materiálu.

 

Aplikuje sa pomocou ihly, pričom miesto vpichu je možné znecitlivieť pomocou špeciálneho gélu.
rozšírené, prípadne poúrazové jazvy - tieto korekcie sa vykonávajú chirurgickým odstránením pôvodnej jazvy. Špeciálnym plastickým stehom sa docieli jej zmenšenie a zúženie.

Odstraňovanie jaziev patrí medzi neinvazívne zákroky vykonávané v lokálnej anestézii.

Priebeh zákroku

Dĺžka zákroku závisí od veľkosti jazvy. Približne je to v rozmedzí 30 - 60 minút. Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii a jedná sa o ambulantný zákrok.

Doba zotavenia

Klient môže nastúpiť do práce ihneď, približne týždeň je vhodné, aby rana neprišla do kontaktu s vodou. Stehy sa vyberajú po 7-14 dňoch v závislosti od lokality. Počas tohto obdobia je vhodné obmedziť nadmernú fyzickú aktivitu. Medzi možné vedľajšie účinky patrí dočasný ľahký ťah v mieste sutúry (zošitia).

Cenník zákroku

 

Malé ambulantné výkony

Korekcia jaziev chirurgická /cena v závislosti od rozsahu  a použitej techniky korekcie/ od 50 €
Excízia kožnej lézie (znamienka) 50 €
Každé ďalšie 30 €
Lipóm/podkožná cysta 150 €
Miestna plastika od 100 €

 

 
Objednajte sa Objednajte sa
cancel